+370 683 50110

Saugok gamtą!!!

Nemokamai pasirūpinsime Jūsų nenaudojamais kompiuteriais ir jų priedais, nešiojamų kompiuterių baterijomis, spausdintuvų kasetėmis ir pan.

Visame pasaulyje pradedama suvokti, kad tiek ekonominis, tiek socialinis progresas priklauso nuo planetos aplinkos būklės bei racionalaus gamtinių išteklių panaudojimo. Nors žmogaus ekonominės veiklos išsekinta gamta jau gąsdina besikeičiančiu klimatu bei visa griaunančiomis stichinėmis nelaimėmis, tarp suvokimo, jog būtina imtis veiksmų ir realių priemonių – ilgas kelias.

Elektroninių prietaisų ar baterijų atliekos - tai namuose, įmonėse, įstaigose ar kitose organizacijose susikaupianti nebenaudojama, sugedusi buitinė technika ir kita elektros ir elektroninė įranga bei panaudoti galvaniniai elementai ar nešiojami akumuliatoriai.

Specialus ženklinimo simbolis nurodo, kad atliekas reikia rinkti atskirai ir nešalinti su komunalinėmis atliekomis.

Elektronikos prietaisų ar baterijų sudėtyje gali būti pavojingų sveikatai ir aplinkai elementų - gyvsidabrio, švino, kadmio, arseno, chromo, freono, t.t. Netinkamai išmestos atliekos ir pasklidusios gamtoje šios medžiagos gali turėti lemiamų pasekmių žmogaus sveikatai - nuo galvos skausmo ir pasunkėjusio kvėpavimo iki genetinių sutrikimų ir vėžio.


Būtina tinkamai pasirūpinti elektronikos ir baterijų atliekomis, negalima šių atliekų mesti kartu su šiukšlėmis į konteinerį ar šiukšlių kibirą.